,,Makijażowe” koszmarki

Odpowiednio wykonany makijaż to klucz do idealnego wyglądu. Każdy kto ma Internet zna doskonale przypadki nieudanego wizażu. I nie mowa tylko o źle dobranym kolorze cienia do powiek, czy też nie twarzowej pomadce to ust. To są już klasyki i chyba nikogo nie dziwią. Za mocno odcień konturówki do ust, posklejane rzęsy, a wręcz przerysowane brwi są wizytówką kompletnego braku umiejętności. Istotnym aspektem jest wyczucie nie tylko panujących trendów, ale też świadomość co jest estetyczne, a co zwyczajnie nie. Makijaż codzienny powinien podkreślać urodę, a nie obciążać twarz. Ma być schludny i estetyczny, a nie dawać efektu maski. Niektóre kobiety mają z tym wyraźny problem i zapoznanie się jedynie z poradami w Internecie może nie pomóc. Jest to najczęściej kwestia złego gustu, a nawet ,,guściku”. Trudno z tym dyskutować, a wręcz należy odpuścić jakiekolwiek spory. Niektóre kobiety mają tendencje do przesadzania z warstwami podkładu, co jest istotnym błędem, szczególnie że taki mankament uwydatnia się w dziennym świetle. Poza tym można dostrzec błędne zamiłowanie do stosowania makijażu wieczorowego, który ewidentnie nie nadaje się na poranek w pracy. Można by rzec, że mamy do czynienia z ,,makijażowymi” koszmarkami, a nawet zwyczajnie tandetą. Fakt, że posiadamy tak szeroki wybór odpowiednich dla cery kosmetyków, nie znaczy, że musimy korzystać ze wszystkich dostępnych opcji. Tym bardziej, że nie każdy podkład pasuje blondynce, brunetce, czy rudowłosej piękności. Trudno nawet polemizować z faktem, że osoba o suchej cerze powinna unikać wysuszających skórę podkładów, a osoba ze skóra naczyniową niekoniecznie dobrze zaprezentuje się z czerwoną pomadką, która uwydatni czerwone plamy.

Niby sprawy jakże oczywiste, a jednak mijamy ulicą bardzo specyficzne makijażowe propozycje, które niekiedy potrafią mocno zaskoczyć. A chyba drogie panie, żadna z nas nie chce stać się tzw. ,,hitem Internetu” z powodu popełnianych błędów. Szczególnie teraz, takie ryzyko istnieje. Wystarczy jedno, trafione zdjęcie i wasz make – up zobaczy szerokie grono Internautów. A po co.

Pędzle do makijażu mają znaczenie

Powyżej była mowa o doborze kolorystyki i rodzaju kosmetyku do cery i urody…, a co dopiero jeśli należałoby odpowiednio dopasować pędzle do twarzy. Szczególnie pojawiłby się problem z rozróżnieniem na te: do podkładu, podkreślania kości policzkowych różem, do bronzera, rozświetlacza (który stosuje się jedynie na określone partie twarzy), nakładania cienia na powieki, a nawet taki, służący do stosowania pudru transparentnego mającego zwieńczyć cały make – up. Jak widać, wachlarz propozycji jest spory. Warto unikać pędzli z niepewnego źródła, które mogą podrażnić skórę. Mowa tu o typowo chińskich produktach w podejrzanie niskich cenach. Stosowane wówczas tworzywo do wykonania włosków to głównie plastic, a struktura pędzla pozostawia wiele do życzenia. Lepiej dwa razy zastanowić się nad wyborem pędzelka za pięć złotych. Nie tylko bardzo drogie pędzle są godne zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here