jakie skarpetki dla niemowlaka?

Skarpetki niemowlęce – podczas poszukiwania odpowiednich, można się pogubić. W sklepach asortyment jest tak bogaty, że nie wiadomo co wybrać. Niemowlę musi mieć dobrze dobrane skarpetki, tak żeby nie mogło ich zrzucić, a jednocześnie powinny być ciepłe i elastyczne, aby w bezpieczny sposób chronić małe stópki.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar skarpetek dla noworodka?

Szukając odpowiednich skarpetek dla swojej pociechy, należy kierować się oznaczeniami, które są na opakowaniu. Zazwyczaj są to przedziały wiekowe, duży przedział wiekowy wynika z elastyczności i braku ucisku skarpetek, dzięki temu są bezpieczne dla malucha.

Najczęściej występujące przedziały wiekowe:

  • 0 – 3 miesięcy, dedykowane są dla najmniejszych dzieci. Niektórzy producenci podają dodatkowe oznaczenia, w postaci rozmiarów. Nie ma co się nimi kierować, skarpetki zazwyczaj wyróżniają się sporą elastycznością.
  • 3 – 6 miesięcy, polecane dla trochę starszych maluchów. W tym przypadku również należy kierować się przedziałem wiekowym, a następnie rozmiarem.
  • 9 – 12 miesięcy, przeznaczone dla najstarszych maluchów. Sposób dobierania jest taki sam jak wyżej.

Skarpetki niemowlęce - rodzaje

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas wyboru skarpetek niemowlęcych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które skarpetki powinny spełniać. Wtedy dziecko będzie miało zapewnioną prawidłową ochronę, komfort i bezpieczeństwo. Są to:

  • materiał, najlepszym wyborem jest materiał naturalny. Bawełna jest w stanie zapewnić maluchowi odpowiednią ochronę przed chłodem, a dodatkowo sprawia że skóra może oddychać. Gdy wybierzemy skarpetki, wykonane ze sztucznego materiału, nie będą one zapewniały odpowiedniej cyrkulacji powietrza. A nawet mogą uczulić malucha.
  • wykończenie, szwy skarpetek powinny być miękkie i gładkie. Nie mogą zostawiać śladów na skórze niemowlaka.
  • ściągacze, należy zwrócić szczególną uwagę, żeby były elastyczne i bezuciskowe. W przeciwnym razem takie ściągacze, mogą zaburzyć krążenie dziecka.
  • wygląd, kolor i kształt wybranych skarpetek ma znaczenie. Każde dziecko chce nosić skarpetki, które mu się podobają. Wtedy też mamy gwarancję, że nie będzie ich ściągało.

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/pajacyki-i-spiochy-dla-niemowlat-ktore-ubranka-lepiej-sie-sprawdza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here