Suplementy diety dla włosomaniaczek

Jeśli profesjonalne zabiegi i kosmetyki niewiele pomagają i kondycja włosów nie ulega poprawie, to być może warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Bardzo często przyczyną pogorszenia stanu kosmyków jest niewłaściwa dieta, która jest wynikiem braku czasu na przygotowywanie pożywnych posiłków. Sprawdź, jakie suplementy mogą mieć pozytywny wpływ na wygląd włosów.

Biotyna na długie i gęste włosy

Biotyna jest witaminą, którą organizm jest w stanie sam wytworzyć. Ponadto można znaleźć ją m.in. w żółtkach jaj, orzechach włoskich i wielu warzywach. Nie oznacza to jednak, że nie może dojść do niedoboru tej substancji. Zazwyczaj taka sytuacja jest związana z przyjmowaniem określonych leków i problemami zdrowotnymi np. zaburzeniami układu trawiennego. W takim przypadku może przydać się suplement diety Biotyna 100 tabletek.

Choć skuteczność regularnego przyjmowania tej witaminy nie jest do końca potwierdzona naukowo, to wiele pań zauważa pozytywne zmiany w kondycji włosów, skóry i paznokci. Przyczyną takich wyników może być fakt, że biotyna bierze udział w budowie keratyny, czyli ważnego budulca włosów. Ponadto może złagodzić objawy łojotokowego zapalenia skóry, które często jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów.

Oleje tłoczone na zimno dla poprawy kondycji włosów

Jeśli ktoś nie jest przekonany do tego, czy biotyna – witamina B7 rzeczywiście działa, to może sięgnąć po oleje tłoczone na zimno. Zdecydowana większość włosomaniaczek na pewno zna je w płynnej formie i często wykorzystuje do popularnego zabiegu olejowania włosów. Olej można również przyjmować wewnętrznie, a jeśli komuś nie odpowiada smak lub konsystencja płynu, to dobrym pomysłem mogą być kapsułki.

Ważnymi sprzymierzeńcami zadbanych włosów są oleje z czarnuszki lub wiesiołka, które są bogate w kwasy omega, witaminę A oraz witaminę E. Suplementy diety z tymi olejami ze względu na swój wartościowy skład mogą wyraźnie poprawić stan włosów, zahamować wypadanie kosmyków i ograniczyć łojotok. Terapia mająca na celu odbudowę zniszczonych włosów może również przyczynić się do wzmocnienia odporności i regulacji pracy układu trawiennego.

Kwas hialuronowy dla nawilżenia włosów

Choć wielu paniom ten składnik może kojarzyć się z popularnymi kosmetykami do twarzy, to kwas hialuronowy odgrywa również bardzo ważną rolę w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Jego ważną cechą jest higroskopijność, dzięki której może zatrzymywać wodę w komórkach. W ten sposób dba o prawidłowe nawilżenie włosów, które jest kluczowe dla zadbanych i lśniących kosmyków.

W sklepie MarketBio.pl jest dostępnych wiele suplementów diety z kwasem hialuronowym, dzięki czemu można bez problemu znaleźć produkt w pełni dostosowany do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na specyfiki zawierające w składzie także kolagen, który może hamować nadmierne wypadanie włosów. Kuracja z kwasem hialuronowym może sprawić, że włosy będą miękkie, gęstsze i bez rozdwojonych końcówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here