Dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne to jeden z najważniejszych aspektów podczas planowania ślubu i wesela. To dzięki nim ważność uroczystości zostanie podkreślona, a państwo młodzi i goście jeszcze bardziej odczuwają jej podniosłość. Jakie dekoracje wybrać, aby całość wyglądała zachwycająco? Odpowiedź znajdziesz w kolejnych fragmentach.

Dekoracja miejsca ceremonii – o czym pamiętać?

Każda para, która przygotowuje się do ślubu, na pewno wie, jak trudny może okazać się wybór dekoracji ślubnych. Każdy pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i pozostał w pamięci na całe życie. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, aby zamiast stylowej dekoracji nie narazić się na kiczowate dodatki. Po pierwsze, nie ulegaj pokusom. Rynek związany z ozdobami ślubnymi jest naprawdę rozbudowany, łatwo więc przesadzić. Jeśli wybierzecie zbyt wiele dekoracji, które dodatkowo nie będą do siebie pasowały, efekt będzie mizerny. Poza tym, w tym dniu najważniejsi jesteście Wy, Wasze uczucie i przysięga. To na tym powinna skupiać się uwaga państwa młodych oraz zgromadzonych gości. Wybierzcie więc tyle dodatków, aby było ładnie, ale jednocześnie bez przesady.

Kolejną kwestią jest dopasowanie. Większość par wybiera kolor przewodni, w którym są dekoracje ślubne. Warto się tego trzymać. Jeśli pomieszacie style i kolory, efekt końcowy będzie raczej kiczowaty niż stylowy i elegancki. Zadbajcie także o obecność żywych kwiatów, one naprawdę tworzą niesamowity klimat. Niektóre z nich kojarzą się z miłością, co doceni każde spostrzegawcze oko.

Dekoracje, które warto wybrać

Dekoracje ślubne mogą być bardzo różne. Jak już wcześniej wspomniano, rynek ten oferuje wiele różnych dodatków, w różnych stylach. Jeśli szukasz inspiracji, ta lista okaże się pomocna:

  • Konfetti – po ceremonii zawarcia związku małżeńskiego następuje wyjście z miejsca uroczystości i udanie się na zabawę weselną. Warto podkreślić ten moment, od którego już jako małżeństwo będziecie szli przez życie. Radość doskonale wyrażą gadżety, które można wykorzystać w momencie opuszczenia miejsca ceremonii. Konfetti sprawdzi się doskonale, dodatkowo stworzy okazję do zrobienia pięknego i efektywnego zdjęcia.
  • Pudełka personalizowane na prezenty – goście po zakończonej ceremonii dają parze młodej prezenty. Najczęściej są to pieniądze w kopercie albo kartki z życzeniami. Wyobraź sobie tylko, że nagle musisz schować gdzieś 100 albo więcej kopert – robi się problematycznie. Warto się na to przygotować i zamówić personalizowaną skrzynkę, w której schowacie prezenty od gości. To wygodne rozwiązanie.
  • Wianki dekoracyjne – najpiękniejsze są te wykonane z żywych roślin. Można udekorować nimi zarówno salę weselną, jak i kościół.
  • Dywan – to nieco oklepany dodatek, ale dzięki niemu poczujecie się dosłownie jak para królewska. Jeśli zależy Wam na podniosłości uroczystości, warto zadbać o taki dywan prowadzący do miejsca w którym odbywa się ślub albo wesele.
  • Świece – nie ma chyba nic bardziej romantycznego niż świece ustawione w ozdobnych wazonach na drodze do miejsca, w którym zamierzacie złożyć sobie przysięgę.
  • Dekoracje handmade – ręcznie robione przedmioty mają ogromną wartość. Są nie tylko ładne, ale również oryginalne.

Podsumowanie

Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Dekoracje mają nie tylko cieszyć oko, ale także nadać odpowiedni nastrój miejsca i oddać podniosłość całej ceremonii. Pamiętaj jednak, aby unikać przesady i kiczu. Wybierz jeden styl i kolor przewodni, kieruj się tym wyborem podczas dekoracji miejsca Waszego ślubu. Warto przekonać się do wyrobów handmade, których największą zaletą jest oryginalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here