nogi

Żylaki są nieestetycznymi zmianami naczyniowymi widocznymi na nogach, które powstają w efekcie nadmiernego rozszerzenie światła żył. Nie jest to tylko problem natury estetycznej, bowiem żylaki mogą stanowić źródło rozmaitych problemów zdrowotnych. W ostatnim czasie popularną metodą stało się laserowe usuwanie żylaków. Na czym dokładnie polega? Jak przebiega zabieg? Odpowiadamy 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/ 

Laserowe usuwanie żylaków – na czym polega? 

Żylaki to nieprawidłowe poszerzenia żył, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również doprowadzają do kilku schorzeń. Powstają genetycznie, a ich rozwojowi sprzyja siedzący tryb życia. Takie zmiany dotykające trzecią kobietę i co piątego mężczyzny po 45 roku życia. Żylak jednak nie są jedynie problemem estetycznym, ponieważ tak jak wspomnieliśmy wcześniej ich zaawansowane postacie mogą generować krwawienia, owrzodzenia, stany zapalne żył oraz zatorowość płucna. 

Laserowe usuwanie żylaków jest nowoczesną metodą walki z tymi dokuczliwym i problemami. Niewątpliwą zaletą jest to, że zabiegi te są bezinwazyjny i nie mają konieczności hospitalizacji. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ impulsy światła charakteryzują się indywidualną i precyzyjną korelacje ze zmienionymi chorobowo naczyniami. 

Usuwanie żylaków laserem – jak wygląda zabieg? 

Na około 4 godziny przed zabiegiem należy powstrzymać się od palenia papierosów, ponieważ może to doprowadzić do obkurczenia się naczyń krwionośnych i ograniczenia dostępu do żylaków. Pierwszym etapem zabiegu jest zaznaczenie na skórze przebiegu naczyń krwionośnych, a następnie zastosowany zostaje miejscowe znieczulenie. Kolejnym etapem jest wprowadzenie światłowodu lasera do światła naczynia. 

Usuwanie żylaków laserem wymaga od jeden do czterech zabiegów, których efekt zależy przede wszystkim od wielkości naczynia. Przebiegowy obrzęk oraz zaczerwienienia, mogą utrzymywać się do dwóch dni. Żylaki poddane terapii laserowej mogą zniknąć natychmiast lub proces ten może być wydłużony w czasie do kilku tygodni. 

Co po zabiegu?

Laserowe usuwanie żylaków jest mało inwazyjnym zabiegiem, który wymaga jedynie niewielkich nacięć skóry. Konieczne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu, jednak nie jest ono uciążliwe. Wskazaniem jest noszenie przez kilkanaście dni specjalnych opasek uciskowych, a także unikanie ekspozycji na słońce i gorące kąpiele. Zaleca się też dłuższe spacerowanie, jednak nie wskazana jest nadmierna aktywność fizyczna. 

Zobacz też: http://ekolia.pl/depilacja-laserowa-czy-jest-jedyna-metoda-usuwania-wlosow-z-ciala/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here