Cera atopowa - kobieta z zaczerwienioną, wysuszoną skórą wokół ust

Cera atopowa – czyli dotknięta atopowym zapaleniem skóry – wymaga zarówno specjalistycznej domowej pielęgnacji, jak i profesjonalnego działania leczniczego, prowadzonego przez lekarzy dermatologów. Pomóc mogą również odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się cera atopowa,
  • jak powinna wyglądać domowa pielęgnacja skóry atopowej,
  • w jaki sposób mezoterapia i zabieg Intraceuticals wpływają na cerę atopową.

Cera atopowa dotknięta jest atopowym zapaleniem skóry – przewlekłym, nawrotowym schorzeniem o podłożu alergicznym. Do jego podstawowych objawów należą zmiany skórne o charakterze wyprysku oraz uporczywy świąd. W zależności od regionu świata atopowe zapalenie skóry występuje u 5-20% populacji i najczęściej ma początek we wczesnym dzieciństwie, choć zdarza się, że po raz pierwszy pojawia się dopiero u osób dorosłych.

Cera atopowa – charakterystyka

Jak już wspomniano, pierwsze objawy cery atopowejna twarzy, rękach, dłoniach, tułowiu – mogą pojawić się już w okresie niemowlęcym. To przede wszystkim zmiany wysiękowe i strupy, zaczerwienienie i nadmierne przesuszenie skóry. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja dermatologiczna – specjalista zdiagnozuje chorobę i wdroży odpowiednie leczenie.

Atopowe zapalenie skóry może przebiegać w długich okresach reemisji i nagłych nawrotów – wówczas u chorych pojawia się silna reakcja alergiczna, charakterystyczne grudki i dokuczliwy świąd. Drapanie zmian może powodować powstawanie drobnych pęknięć naskórka. W fazach ostrych nawrotów konieczne może się okazać stosowanie leków przeciwhistaminowych czy glikokortykosteroidów.

Domowa pielęgnacja skóry atopowej

Cera atopowa wymaga szczególnej pielęgnacji – kluczem jest zwalczenie jej nadmiernej suchości. Kilka razy dziennie należy stosować przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej kosmetyki, zwane emolientami. Zawarte w nich substancje silnie natłuszczające odbudowują naturalną barierę lipidową skóry, chronią ją przed odparowywaniem wody, zabezpieczają przed pękaniem i łagodzą świąd.

Warto pamiętać, że długotrwałe namaczanie skóry atopowej sprzyja jej nadmiernemu przesuszeniu. Zamiast długich kąpieli wskazane są szybkie prysznice, przy czym od razu po ich zakończeniu należy natłuścić skórę. Prace domowe wymagające np. moczenia rąk należy wykonywać w rękawiczkach.

Zabieg Intraceuticals – dla skóry atopowej

Cera atopowa wymaga również specjalistycznych zabiegów, które wykonać można jedynie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej – takich jak klinika ESTELL w Warszawie. Odpowiednie zabiegi dogłębnie nawilżą skórę, poprawią jej koloryt, zredukują łuszczenie i swędzenie. Przede wszystkim zwróć uwagę na zabieg Intraceuticals.

W tym zabiegu wykorzystuje się właściwości tlenu hiperbarycznego, przy pomocy którego w skórę wtłacza się skoncentrowane składniki aktywne. Zastosowanie znajdują tu dwa rodzaje kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowy, który wraz z substancjami aktywnymi wnika w głębsze partie skóry, a także wielkocząsteczkowy, którego zadaniem jest utrzymywanie wilgoci w skórze. W przypadku skóry atopowej oznacza to redukcję objawów w postaci wysuszenia oraz świądu. Zabieg Intraceuticals warto powtórzyć 4-6 razy w odstępach co tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here