Bielactwo – opis schorzenia, rodzaje, leczenie

0
2099

Zauważyłeś u siebie białe, niepokojące plamy na ciele? Ich ilość się stale pojawia, a stosowanie preparatów dermatologicznych nie pomaga? Warto zgłosić się do specjalisty i poznać przyczynę tego schorzenia. Najprawdopodobniej masz bielactwo. Defekt ten nie od końca można określić chorobą, jednakże warto podjąć działania lecznicze w tym kierunku. Więc, czym jest bielactwo? Jakie są przyczyny jego pojawiania się i rozwoju? Jakie można wyróżnić rodzaje bielactwa? Jak je zdiagnozować? Oraz które działania medyczne i kosmetyczne pomogą uporać się z problemem?

Bielactwo to zaburzenie, które może wykazywać rożnego typu objawy. Dlatego też samo schorzenie można sklasyfikować i wyróżnić jego cztery rodzaje w stosunku do czasu powstania defektu. Są nimi bielactwo”

  • wrodzone uogólnione,
  • wrodzone częściowe,
  • nabyte uogólnione,
  • nabyte częściowe.

Różnica pomiędzy wymienionymi przypadkami polega przede wszystkim na stosunku zajętej defektem powierzchni skóry, a także innymi objawami dotyczącymi wielu czynników.

Pierwszy z wymienionych typów choroby zajmuje zazwyczaj około 80% powierzchni ciała. Osoba borykająca się z tego rodzaju problemem jest również niezmiernie światłoczuła, a także może posiadać problemy ze wzrokiem, w szczególności siatkówką.

Drugi z przytoczonych przykładów jest o wiele łagodniejszy. U pacjentów nie zauważa się bardzo widocznych białych plam na rekach czy nogach. Brak pigmentu przebiega zazwyczaj wzdłuż nerwów. Bielactwo nabyte podobnie do wrodzonego, analogicznie opisuje rodzaj choroby. Uogólniona postać choroby jest cięższa, zajmuje większość ciała, natomiast częściowa – o zwężonym zasięgu, niekiedy ujawnia się w postaci jednej lub dwóch plam na ciele.

Odpowiadając na pytanie: Czym jest bielactwo – należy skupić się na składzie organizmu i samej skóry. To brak odpowiednich składników, które przyczyniają się do powstawania koloru skóry. Za tego rodzaju proces odpowiedzialna jest melanina. Im jej więcej w organizmie, tym kolor ciała jest ciemniejszy. W przypadku braku melaniny nie tworzy się tzw. pigment, który nadaje skórze barwę. W miejscach, w których brakuje tego składnika powstają białe plamy.

Głównymi powodami i przyczynami powstawania tego rodzaju defektu jest dziedziczność genetyczna, jak również zaburzenia układu immunologicznego. Dodatkowymi prowokatorami powstania choroby mogą być: cukrzyca oraz różnorodne zaburzenia tarczycy.

Czy bielactwo to choroba zagrażająca życiu człowieka? Jak walczyć z tym problemem?

Defekt ten uznawany jest za niebolący i nie utrudniający życia pod względem fizycznym. W niektórych przypadkach jednakże należy uważać na nadmierne niepromenowanie słoneczne. Jest to jednak problem, który znacznie może wpłynąć na psychikę, samopoczucie oraz emocjonalność człowieka. Warto więc poddać się kilku kuracjom, które nieco zmniejsza objawy bielactwa. Gdzie rozpocząć walkę z chorobą?

Wrosinski.pl to ceniona klinika medycyny estetycznej, która z pewnością poradzi sobie z uciążliwymi skutkami defektu. Dzięki stosowaniu nowoczesnej technologii, jak również doświadczeniu pracowników możliwe jest wykonanie wielu zabiegów, które w znaczny sposób poprawią wygląd skory. Są nimi przede wszystkim: naświetlania odpowiednimi lampami, terapia PUVA, LEDy medyczne – pobudzenie aktywnych komórek skóry. Terapie bezbolesne, skuteczne oraz nie pozostawiające po siebie negatywnych skutków ubocznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here