colt

Mitsubishi Colt to specyficzny rodzaj auta przeznaczonego przede wszystkim do jazdy miejskiej. Choć model ten nigdy nie wspiął na szczyt popularności w swojej klasie, to jednak posiada pewne zalety, które wielu kierowców przekonały do jego zakupu. Zwłaszcza w oczach kierowców poruszających się przede wszystkim po swoim miejscu zamieszkania oraz rzadko podróżujących na dłuższe dystanse. Poniżej podpowiemy – dlaczego i kiedy warto sięgać po Mitsubishi Colt oraz jakie są najpopularniejsze formy tuningu dedykowane do niego.

Mitsubishi Colt – parametry estetyczne i praktyczne

Mitsubishi Colt to samochód o atrakcyjnych parametrach estetycznych. W trakcie jego projektowania uwzględniano przede wszystkim preferencje i gusta osób mieszkających w Europie, dlatego nieco odróżnia się od innych modeli tej marki. Jego stylistyka jest nieco agresywna, zwłaszcza gdy spoglądamy na pojazd od frontu. Ustawienie świateł celowo ma wywoływać skojarzenie z nieco groźnym wyrazem wzroku.

Colt jest dostępny zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i pięciodrzwiowej, a także – w wersji kabriolet. Ten ostatni oznaczony jest jako Colt CZC. Są to modele dedykowane zarówno dla rodzin z dziećmi jak i par bezdzietnych, które poszukują auta do codziennej komunikacji i podróży na krótki dystans.

Zaletą samochodów Mitsubishi Colt jest duża odporność na rdzewienie. Korozja pojawia się rzadko, a gdy do niej dojdzie – występuje głównie na podwoziu lub niektórych elementach układu wydechowego. Niestety, ale eksploatacja na krótki dystans może dodatkowo spotęgować występowanie korozji.

Zaletą, na którą najczęściej wskazują użytkownicy Coltów, jest dobrze zorganizowana przestrzeń wewnątrz kabiny pasażerów. Z ich perspektywy, podróż mija przyjemnie, a przestrzeń pozwala na swobodne ruchy tułowiem oraz rękoma. Warto jednak podkreślić, że Colty wyposażone są w przeciętnej wielkości bagażniki, których pojemność może dochodzić nawet do 190 litrów. Są pomocne w czasie codziennych podróży, jednak podczas wypraw na wakacje mogą okazać się niewystarczające.

Układ napędowy i inne zalety w Mitsubishi Colt

W coltach stosuje się różne silniki; najsłabsza wersja to trzycylindrowy napęd o pojemności 1,1 litra i mocy 75 koni mechanicznych. Najczęściej, Colty wykazują dość niskie zużycie paliwa – na poziomie 6-7 litrów w czasie jazdy miejskiej. Warto również podkreślić, że silniki Coltów są w dużym stopniu bezawaryjne. Dlatego, modele te są często wyborem osób poszukujących samochodu oszczędnego.  

To właśnie bezawaryjność stanowi największą zaletę Coltów. Ponadto, sprzyja ona kupowaniu Coltów używanych, z drugiej ręki, które pomimo kilku lat eksploatacji potrafią być wciąż w naprawdę niezłym stanie.

Niektórzy decydują się na zakup Coltów w celu poddania ich różnego typu przeróbkom oraz tuningowi. Najczęściej, stosuje się w tym celu sprężyny obniżające, dostępne w rozmaitych wersjach, dedykowanych do konkretnych modeli. Popularnością cieszą się sprężyny Colt CZT, dedykowane do Coltów o lepszy silniku oraz układzie rozruchowym. Za ich pomocą możemy obniżyć poziom zawieszenia, poprawiając parametry jezdne pojazdu oraz dodając jego wyglądowi sportowego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here