Fenomen bluzy Champion

0
1321

Bluza jest tą częścią garderoby, która jest znana praktycznie każdemu, jest ceniona głównie ze względu na komfort oraz nieskrępowanie ruchów, elementy bardzo ważne przy dynamicznym trybie życia. Bluza Champion to produkt firmy o tej samej nazwie powstała ona w 1919 roku i już od początku dedykowana była do wymagających klientów. Pierwszymi klientami była drużyna uniwersytecka z Michigan. Marka od początku stawiała na jakość, każdy szczegół był wyjątkowo dopracowany i przemyślany.

Logo marki Champion

Bluza Champion, która od początku charakteryzowała się dobrą jakością, została doceniona przez Akademię Wojska Armii USA. Produkty firmy zostały wykorzystane przez żołnierzy do codziennych treningów w trudnych i zmiennych warunkach. Na początku logiem firmy był biegnący sportowiec przekraczający linię mety, litera C pojawiła się na ubraniach dopiero w latach 50. ubiegłego wieku i nie oznaczała nazwy firmy, ale słowo komfort, z jęz. angielskiego comfort, produkty miały się kojarzyć z wygodą i przyjemnością. Bluza Champion wykonana jest z tkaniny szczególnie odpornej na proces czyszczenia i konserwacji. Pionowy splot włókien sprawia, że każde pranie może uszkadzać tkaninę, dlatego specjaliści firmy opracowali metodę tkania materiału, w którym ten splot jest odwrócony. Taki sposób wykonania tkaniny w dużym stopniu zapobiega jej kurczeniu się i uszkodzeniom w trakcie czyszczenia. Technologia ta jest charakterystyczna dla firmy, nosi nazwę Reverse Weave i wyróżnia bluzę Champion pod względem wytrzymałości materiału na tle produktów innych marek.

Bluza Champion – streetwearowy look

Marka Champion, która przez wiele lat tworzyła dobrej jakości ubrania dla sportowców, współcześnie kojarzona jest również z modą uliczną. Klasyczna kolorystyka i komfortowa forma bluzy Champion sprawia, że jest ona chętnie wykorzystywana jako niezbędny element stylizacji na chłodniejsze dni. Do bluzy można dobrać spodnie dresowe w tym samym kolorze i dzięki temu można uzyskać perfekcyjny komplet do wszystkich codziennych zajęć. Można również zdecydować się na koszulkę Champion i czapkę z daszkiem albo bucket hat. Ten rodzaj portowego kapelusza jest cały czas produkowany przez markę Champion.  Można z całą odpowiedzialnością zaryzykować stwierdzenie, że bluza Champion należy do liderów wysokogatunkowej luksusowej odzieży sportowej, jej klasyczna forma jest ponadczasowa i nigdy nie wychodzi z mody. Produkty firmy przeznaczone w przeszłości głównie dla sportowców, są obecnie chętnie wykorzystywane do luźnej sportowej stylizacji ulicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here