koc

Tekstylia to jedne z akcesoriów, które warto mieć w swoim domu. Dzięki miłym w dotyku kocom można nie tylko w atrakcyjny sposób ozdobić wnętrze, ale także zatopić się w nich podczas jesiennych chłodów z kubkiem ulubionego napoju w dłoni. Szeroka oferta nie ułatwia wyboru, dlatego zobacz na co – naszym zdaniem – warto zwrócić uwagę, poszukując wymarzonego modelu dla siebie.

Cechy idealnego koca

W zależności od tego, do czego ma służyć koc https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/tekstylia/koce-narzuty, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Podstawowym kryterium powinien być materiał, którego wybór dobrze uzależnić od funkcji, jaką będzie spełniać dany model. Ogromną popularnością cieszą się ciepłe, niezwykle odporne na rozciąganie propozycje bawełniane. Dobrze sprawdzić jakość materiału, gdyż będzie ona wpływać np. na to, czy koc nie będzie się elektryzował podczas użytkowania. Tego typu rozwiązania charakteryzują się delikatna, przyjemną w dotyku strukturą, dlatego idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ich zaletą jest to, że w razie potrzeby ogrzewają użytkownika, zachowując przy tym właściwy przepływ powietrza. Znajdą zastosowanie zarówno, jako dodatkowe wsparcie dla kołdry, jak i całkowicie niezależne okrycie. Z uwagi na estetyczną formułę chętnie wykorzystuje się je także, jako narzuty, chroniące pościel przed zabrudzeniem i zgnieceniem.

Ciekawą alternatywą są grube, plecione koce, których wysokiej jakości włókna przypominają warkocze. Nie dość, że okazują się wspaniałym zabezpieczeniem przed chłodem, to również stanowią atrakcyjny dodatek dekoracyjny.

Koc, a styl wnętrza

Wybierając dodatki do pomieszczenia urządzonego wedle danego stylu aranżacyjnego, warto wziąć pod uwagę cechy, jakie są z nim kojarzone. To dzięki różnego rodzaju akcesorium wnętrza nabiera charakteru. Jedna z zasad doboru gadżetów mówi, że powinny one być subtelnym uzupełnieniem całości, dlatego dobrym pomysłem jest poszukiwanie przedmiotów o zbliżonych strukturach lub w analogicznej kolorystyce. Tym sposobem koce i inne tekstylia dedykowane sypialni urządzonej w duchu romantyzmu powinny być miękkie, grube i pluszowe. Optymalnie, gdy współgrają barwnie z pastelowym otoczeniem, delikatnie podkreślając przyjemny i przytulny klimat.

W przypadku poszukiwań koca do salonu inspirowanego nurtem skandynawskim rolę odgrywać będą nie tyle same kolory co obecne na tkaninie desenie, takie jak krata, czy regionalne wzory. To właśnie dzięki nim, możliwe jest ożywienie pełnego surowego drewna i minimalistycznego betonu wnętrza, przy równoczesnym zachowaniu równowagi i poczucia harmonii. Bo idealny koc to taki, który nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim taki, w który można się wtulić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here