jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
fot. Pexels.com

Twoje poszukiwanie pracy zaowocowało umówieniem cię na rozmowę rekrutacyjną? Jesteś już w połowie drogi do osiągnięcia wymarzonej pracy. Jeśli dobrze zaprezentujesz się na rozmowie z przyszłym pracodawcą, masz duże szanse na otrzymanie upragnionego etatu. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomogą zwiększyć twoje szanse na otrzymanie pracy.

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/rozmowa-rekrutacyjna-jak-zrobic-dobre-wrazenie/

Odpowiednie przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej

Najważniejsze jest dobre przygotowanie do rozmowy o pracę. Rekrutacja często wiąże się ze stresem, dlatego jeśli nauczymy się pewnych zagadnień i przewidzimy pewne pytania  rekrutera, jesteśmy w stanie przejść przez rozmowę pewniejsi siebie. Na jakie pytania warto znać odpowiedź? Na pewno na te, które dotyczą naszej osoby. Warto już wcześniej ułożyć sobie w głowie odpowiedzi na pytania o tym jak radzimy sobie w stresujących sytuacjach, jakie mamy największe wady, a jakie zalety, a także co w sobie lubimy, a jakich cech nie.

Odpowiedni wygląd podczas rozmowy rekrutacyjnej

Nasze przygotowanie i pewność siebie jest kluczowe na rozmowie o pracę, jednak wygląd jest równie istotną kwestią. To jak jesteśmy ubrani, dużo będzie o nas mówiło naszemu rekruterowi. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze. Jak powinniśmy włożyć na rozmowę kwalifikacyjną? Musimy wyglądać schludnie, więc zdecydowanie stawiajmy na elegancki zestaw ubrań. Może to być marynarka z koszulą czy garsonka zestawiona z ołówkową spódniczką. Stylizacja rekrutacyjna powinna się opierać  wyłącznie na palecie kolorystycznej zawierającej biele, czernie, granaty, szarości lub beże. Odcienie muszą być stonowane i spokojne, ponieważ nasz ubiór nie może być krzykliwy i zbyt zwracający na siebie uwagę. Panie powinny zrezygnować z głębokich dekoltów i odkrytych ramion, panowie zaś muszą unikać krótkich rękawków i spodenek. Nasz ubiór ma być naszą wizytówką i schludną oprawą do naszej wiedzy i odpowiedzi udzielanych podczas rozmowy o pracę.

Zobacz także: http://ekolia.pl/dlaczego-warto-wykonac-zabieg-mezoterapii/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here