Jak oczyścić swój umysł i odnaleźć szczęście?

Czy znane jest nam uczucie, w którym dopada nas natłok spraw, myśli i czujemy, że nasza głowa zaraz eksploduje? Człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, gdy jego mózg zarzucony jest stresem, negatywnymi myślami i bezsensownymi problemami. Najwyższy czas popracować nad swoją duszą i oczyścić nasz umysł. W jaki sposób to uczynić?

Czym jest oczyszczanie umysłu?

Każdy z nas powinien regularnie oczyszczać swój umysł, tak jak oczyszczamy nasze ciało z toksyn – stosujemy rozmaite diety, pijemy zdrowe soki i pozbywamy się trucizny z naszego ciała, dzięki czemu czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Ciało to jednak nie wszystko, bardzo ważne jest, aby zadbać również o naszą kondycję psychiczną.

Pozbywamy się wszelkich negatywnych myśli, problemów, wspomnień, które działają podobnie do toksyn, znajdujących się w naszym ciele – zatruwają nasz organizm. Wiele rzeczy znajdujących się w naszej głowie opiera się na wspomnieniach, czy inspiracjach. Często na przykład postępujemy w jeden i ten sam sposób, nie do końca czując, że jest to dobre rozwiązanie, ale przecież zawsze tak robiliśmy, więc nie rezygnujemy, tylko zaciskamy zęby i idziemy dalej – takie metody mogą doprowadzić jedynie do zatrucia naszego umysłu.

Oczyszczając naszą duszę, możemy dostrzec ogromne zmiany w naszym życiu, a efekty mogą zaskoczyć nas samych. Jeśli chcemy żyć w szczęściu, pełni zadowolenia, pozytywnej energii, inspiracji i korzystnych emocji – nie ma na co czekać. Nikt tez nie mówił, że będzie łatwo, wiadomo, że na drodze możemy napotkać wiele niejasności i problemów, jednak mając odpowiednie nastawienie, jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, czego pragniemy.

Dzięki oczyszczeniu umysłu pozbędziemy się wszystkiego, co w naszej głowie jest niechciane, negatywne, czy bolesne. Przestaniemy koncentrować się na tym, na czym tak naprawdę nam nie zależy, a skupimy się wyłącznie na korzystnym dla nas działaniu

Medytacja

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że rozwój osobisty jest  bardzo ważny i każdy z nas jest w stanie wejść poziom wyżej. W rzeczywistości znamy jedynie małą część siebie, a taki rozwój może przynieść niekończące się korzyści w naszym życiu. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy udać się na podróż w głąb siebie.

Jednym z nich jest właśnie medytacja, która niesie za sobą mnóstwo korzyści:

  • Przede wszystkim dzięki niej wyzbywamy się wszelkiego stresu, który zadomowił się w naszej duszy, a w naszym życiu pojawia się szczera radość i zadowolenie.
  • Człowiek nie odczuwa również niepokoju, odzyskuje stabilność emocjonalną – nie zdarzają nam się już wybuchu paniki, gniewu, czy nieuzasadnionego płaczu.
  • Medytacja umożliwia otwarcie umysłu na zupełnie nowe rzeczy, w związku z czym wzrasta nasza kreatywność i intuicja.
  • Znacznie łatwiej jest nam uporać się z problemami, ponieważ czujemy wewnętrzny spokój i szczęście.
  • Medytacja to również korzystne działanie na nasze samopoczucie fizyczne: obniża ciśnienie, redukuje bóle migrenowe, likwiduje problem z bezsennością, zaparciami, stawami oraz bólami mięśniowymi, zwiększa produkcję serotoniny, a także wzmacnia nasz system immunologiczny – te działania sprawiają, że nasze ciało współgra z naszą duszą, dzięki czemu możemy czuć się szczęśliwi i spełnieni.

Żyjąc w taki sposób, możemy zawsze podejść do każdego problemu z dystansem. Znamy swoją wartość, przez co doskonale wiemy, na co nas stać, co potrafimy i nie doprowadzimy więcej do sytuacji, w której coś lub ktoś będzie w stanie wytrącić nas z równowagi. Każdego dnia powinniśmy znaleźć choć odrobinę wolnego czasu tylko dla siebie i poświęcić go na przyjemności. W ten sposób dbamy o swoje wnętrze, zyskujemy spokój, harmonię i łatwiej jest nam komunikować się ze światem.

Widzimy wtedy, że negatywne myślenie jest dla nas bardzo destrukcyjne, a żyjąc w ten sposób, niszczymy tak naprawdę samego siebie. Więcej dystansu i rozwagi z pewnością uczyni nas szczęśliwymi.

Rozmowa z drugą osobą

Gdy czujemy bezsilność i nie możemy samodzielnie uporać się z własnymi problemami, warto skorzystać z czyjejś pomocy. Rozwiązania są dwa: po pierwsze, możemy zwrócić się z prośbą o pomoc do bliskiej nam osoby – często takie spotkanie bywa bardzo oczyszczające, możemy komuś się wygadać, wyżalić, a dana osoba wesprze nas dobrym słowem, powie szczerze, co o tym sądzi, a także wskaże nam pewne rozwiązania, które mogą doprowadzić nas do szczęścia.

Jeśli chcemy, możemy też skorzystać z opcji numer 2, czyli pomoc fachowcy. W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta na co dzień z pomocy psychologów, którzy doskonale znają tego rodzaju problemu i potrafią nam pomóc. Znają także różne metody działania, aby sprowadzić nas na odpowiednią drogę. Jedno jest pewne – nie ma znaczenia, którą opcję wybierzemy, najważniejsze jest, abyśmy nie stali z założonymi rękami z boku, lecz zaczęli angażować się we własne życie, ponieważ nikt go za nas nie przeżyje.

Ład i porządek

Jeśli chcemy oczyszczać swój umysł, zadbajmy również o to, aby wokół nas panował porządek. Nic tak nie zakłóca pracy naszego mózgu i kreatywnego myślenia, jak bałagan. Jeśli w pomieszczeniu panuje lad i porządek, w naszej głowie także króluje harmonia i przestrzeń do kreatywnego myślenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here