ubrania

Lumpeksy to świetny sposób na niedrogie oraz niepowtarzalne ubrania. Nie będzie to zabieg szybki, należy uzbroić nerwy w cierpliwość. Wybór idealnych ubrań, które będą wręcz idealne dla naszego gustu, może  potrwać nawet kilka godzin. Kiedy jednak uda nam się wyłowić spośród ubrań tą jedyną i niepowtarzalną perełkę to powinniśmy dowiedzieć się, jak ją odświeżyć.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-odswiezyc-ubrania/

Po pierwsze pranie

Najważniejsze w całym procesie jest pranie. Zakupione ubrania wrzućcie od razu po przyjściu z second-handu do pralki. Możecie w tym celu użyć kapsułek do prania lub proszku do prania czy np. orzechów piorący. Jeżeli akurat skończył wam się te środki, sięgnijcie po ich zamienniki i wykorzystać do tego np. sodę oczyszczoną.

Płyn do płukania

Nie możecie zapomnieć również o środku takim jak płyn do płukania tkanin. Jest to bardzo istotny etap, którego nie powinno się omijać. To właśnie płyn nada waszym ubraniom pięknego zapachu, a ubrania będą niczym. Możecie pójść o krok dalej i wykorzystać do tego środek domowej roboty. 

Suszenie

Kiedy pranie jest już zrobione nadeszła pora na suszenie. Jeżeli pogoda na zewnątrz na to pozwala, możecie pranie rozwiesić na balkonie, na tarasie lub w ogrodzie. 

Jednak w przypadku kiedy na dworze jest zimno, zdecydujcie się na klasyczną suszarkę na pranie. Powinna ona być postawiona w miejscu z dobrą wentylacją, w takim gdzie nie panuje nadmierna wilgoć. Pozwólcie ubraniom całkowicie wyschnąć. Pod żadnym pozorem nie wkładajcie wilgotnych jeszcze tkanin do szafy, ponieważ mogą one zgnić.

Prasowanie

Ostatnim już w procesie odświeżania ubrań z lumpeksu krokiem jest prasowanie. Do tego najlepszą opcją będzie użycie żelazka, metody na prasowanie bez użycia żelazka w tym przypadku nie będą skuteczne. Oczywiście chodzi o wygładzenie ubrania oraz o pozbycie się brzydkiego zapachu, charakterystycznego dla lumpeksów. Wysoka temperatura będzie w stanie zniszczyć wszystkie chorobotwórcze patogeny znajdujące się w tkaninie. 

Zobacz też: http://beblaki.pl/jak-obnizyc-rachunki-za-prad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here