Jak pielęgnować skórę trądzikową

Trądzik pospolity jest obecnie najczęściej spotykaną przewlekłą chorobą zapalną skóry, której podłoże jest często złożone. Często mylony jest z trądzikiem młodzieńczym, jednak biorąc pod uwagę występowanie, a także przebieg schorzenia, należy oddzielić te dwie przypadłości. Trądzik pospolity może pojawić się w każdym wieku, natomiast z trądzikiem młodzieńczym mamy do czynienia głównie w okresie dorastania. W czasie jego przebiegu obserwuje się wykwity skórne w postaci m.in. zaskórników, grudek i krostek. Niestety często w trakcie, jak również po wyleczeniu trądziku, na twarzy pozostają nieestetyczne blizny. Wiele osób szuka skutecznego sposobu na poradzenie sobie z tą przypadłością. Warto odwiedzić w tym celu sklep z dermokosmetykami!

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej

Powstawanie zmian skórnych o charakterze trądzikowym ma wiele czynników. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Wpływ na trądzik ma jednak styl życia w tym takie kwestie jak stres czy ilość snu, jak również odpowiednio zbilansowana dieta. Oprócz leczenia, codzienna rutyna kosmetyczna to bardzo ważny element terapii skóry trądzikowej, gdyż to właśnie ona bardzo poprawia jej wygląd. Codzienna pielęgnacja powinna skupiać się na gruntownym oczyszczaniu cery, a także przywracaniu jej odpowiedniego pH. To pozwoli na oczyszczanie gruczołów łojowych i ich zwężenie, a także na pozbycie się bakterii, które mogą powodować stany zapalne. Ważne jest jednak, aby nie rezygnować z odpowiedniego nawilżenia takiej cery. Pamiętajmy, że cery tłuste czy wytwarzające nadmiar sebum również powinny być codziennie nawilżane, co pozwoli na zachowanie równowagi.

Oczyszczanie cery trądzikowej

Odpowiednie oczyszczanie skóry pozwala na usunięcie nadmiaru sebum i bakterii, które znajdują się na skórze. Kosmetyki do oczyszczania powinny być przeznaczone specjalnie dla tego typu skóry – muszą mieć przede wszystkim działanie oczyszczające i ściągające. Warto zwrócić uwagę na skład takich kosmetyków, aby nie zawierały takich substancji jak etanol. Aby być pewnym skuteczności i bezpiecznych składników w preparatach, warto wybrać się do sklepu z dermokosmetykami – https://sklep.cosmedica.pl/. Artykuły tego rodzaju to profesjonalne preparaty posiadające bezpieczne składniki dla naszej skóry. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać rano i wieczorem za pomocą pianki lub emulsji. Warto również pamiętać o peelingach. Najlepiej wykonywać je co tydzień, jednak w przypadku skóry tłustej zaleca się stosowanie około 3 razy w tygodniu. Pamiętajmy, aby stosować enzymatyczne peelingu, które dodatkowo nie uszkadzają powstałych komórek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here