KAMIENIE SZLACHETNE – ODKRYJ ICH WYJĄTKOWE ZNACZENIE

0
1301

Dodatki stanowią uzupełnienie każdej stylizacji, ale od zarania dziejów mają również dodatkowe, głębsze znaczenie. Biżuteria wykonana z cennych kruszców i kamieni szlachetnych już w starożytnym Rzymie stanowiła symbol bogactwa i potęgi. Wykorzystywano ją do tworzenia insygniów władzy, przekazywanych kolejnym pokoleniom monarchów czy duchowieństwa. Do dziś możemy oglądać w muzeach zdobne korony, sygnety czy berła. Już w dawnych czasach atrybutom władzy towarzyszyła symbolika kamieni szlachetnych. Do dzisiejszych czasów przetrwało przekonanie, że kamienie szlachetne mają wyjątkowe właściwości i znaczenie. Jakie? Dowiedzcie się razem z nami.

Szafir – kamień mądrości

Głęboka, niebieska barwa szafiru od wieków nadaje temu kamieniowi szlachetnemu dodatkowego, duchowego i nieco „niebiańskiego” charakteru. Od czasów starożytnych towarzyszy mu symbolika prawdy, sprawiedliwości i mądrości. Chętnie tworzono z niego sygnety władzy i do dziś jest to jeden z częściej wykorzystywanych kamieni w damskiej biżuterii. Pierścionek z kamieniem takim jak szafir, podkreśli wiedzę i doświadczenie właścicielki – sprawdzi się idealnie jako prezent np. na ukończenie studiów.

Szmaragd – talizman szczęścia

Szmaragd, to kamień szlachetny, który jest bardzo chętnie wykorzystywany do tworzenia kolczyków, czy zdobnych wisiorków. Jego piękna, zielona barwa symbolizuje witalność i siłę. Zieleń, to kolor natury, który koi nerwy i wprowadza w nasze życie spokój i harmonię.  Wykonana z niego biżuteria działa jak kompas, który wskażę nam właściwy cel i pozwoli odrodzić się nawet w trudnych sytuacjach (zupełnie jak natura po zimie). Kolor zielony, to w ostatnich latach hit ślubnych dodatków. Pierścionek z kamieniem szmaragdowym czy długie kolczyki, w połączeniu ze złotem, piękne podkreślą morelowy kolor sukni ślubnej, nadając jej wyjątkowego wigoru i charakteru.

Topaz dla harmonii i nowego początku

Topaz to kamień występujący w barwie niebieskiej lub zielonej. Oba kolory wpływają korzystnie na koncentrację i nadają życiu spokoju i harmonii. Symbolika tego kamienia od zawsze była nierozerwalnie związana z bezpieczeństwem i nową energią. Topaz towarzyszył osobom w chorobie czy żołnierzom na wojnie, zapewniając im pomyślność i ułatwiając przejście przez trudny okres w życiu. Do dziś stanowi swojego rodzaju talizman, którym możemy obdarować borykającą się z trudami osobę.

Rubin – kamień miłości

Rubin to kamień serca i ognia. Jego głęboka, czerwona barwa, towarzyszyła insygniom władzy duchownej, jako symbol miłości – zarówno tej ziemskiej, cielesnej, jak i boskiej – duchowej. Energia rubinu przyciąga dobre moce i dodaje odwagi i siły do działania. Warto obdarować nim osoby, które są w życiu liderami, aby dodać im inspiracji i motywacji.

Diament – symbol trwałości

Jednym z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych jest oczywiście diament. Ten cenny klejnot, będący najczystszą formą węgla jest jednocześnie najtwardszą formą kamienia szlachetnego. Ta cecha odzwierciedla się oczywiście w jego symbolice. Diament to symbol trwałości i wierności, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do tworzenia pierścionków zaręczynowych. Jego neutralna barwa pięknie wpaja się w każdy kruszec, czyniąc go kamieniem bardzo uniwersalnym.

Pierścionek z kamieniem, czy inna biżuteria z ich wykorzystaniem są w stanie dodać charakteru każdej stylizacji. Podkreśli nie tylko ubiór, ale również charakter osoby. Znając symbolikę kamieni możemy okazać wsparcie czy miłość osobie, którą ją obdarujemy. Ten drobny element może odmienić bowiem nie tylko wygląd, ale również nastawienie każdego komu będzie towarzyszył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here