Majtki chłonne dla seniora

Opieka nad osobami starszymi, które bardzo często cierpią na choroby przewlekłe, pogarszające nie tylko ich stan zdrowia, ale też samopoczucie, jest nie lada wyzwaniem. Zapewnienie im wystarczającego komfortu i zadbanie o ich wygodę wymaga zastosowania specjalnych środków, zwłaszcza jeśli borykają się dodatkowo z nietrzymaniem moczu (NTM). To dolegliwość niezwykle wstydliwa, która bywa dla seniorów źródłem dużego dyskomfortu i powodem izolacji. Dlatego z myślą o ich szczególnych potrzebach powstały majtki chłonne, czyli produkt przeznaczony do higieny intymnej dla osób z NTM. Ich stosowanie pozwala przywrócić radość życia osobom starszym i sprawia, że choć na chwilę mogą zapomnieć o swoich problemach.

Majtki chłonne do zadań specjalnych

Majtki chłonne dla seniora to rozwiązanie szyte na miarę potrzeb zarówno osób starszych, jak i tych, którzy sprawują nad nimi opiekę. Dzięki ich stosowaniu seniorzy zyskują komfort i poczucie bezpieczeństwa. Opiekunowie zaś pewność, że ich podopieczni czują się dobrze pomimo problemów z nietrzymaniem moczu.

Majtki chłonne zapewniają wysoki poziom ochrony przed przeciekaniem. Są przeznaczone dla osób, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania znacznych ilości moczu. W tym zakresie sprawdzają się równie dobrze jak tradycyjne pieluchomajtki dla dorosłych. To, co je jednak od nich odróżnia, to większa dyskrecja.

Majtki przypominają bowiem tradycyjną bieliznę i są dużo cieńsze niż pieluchomajtki. Co nie oznacza, że mniej skuteczne. Jednak ich budowa zapewnia większą swobodę ruchów i sprawia, że są niewidoczne pod ubraniem. Świetnie więc sprawdzają się w przypadku seniorów, którzy prowadzą aktywny tryb życia i pomimo problemów z NTM nie chcą rezygnować ze swoich aktywności.

Majtki chłonne poza absorpcją wilgoci pochłaniają też nieprzyjemne zapachy, co zapewnia uczucie suchości i przyjemnej świeżości, w pozytywny sposób wpływając na nastrój.

Po czym poznać dobrą bieliznę chłonną?

Wybierając bieliznę chłonną dla seniora, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pierwszym z nich jest oczywiście odpowiedni rozmiar. W przypadku tego rodzaju bielizny ma on znaczenie nie tylko ze względu na komfort noszenia, ale przede wszystkim na zapewnienie wysokiego stopnia ochrony przed przeciekaniem. Zbyt obszerny rozmiar majtek chłonnych sprawia, że nie przylegają one należycie do skóry, a tym samym istnieje ryzyko wyciekania płynu poza ich obszar.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, pomagając osobie bliskiej wybrać bieliznę chłonną, jest rodzaj zastosowanego w niej materiału. Powinien zapewniać maksimum wygody, a więc być przyjaznym dla ciała i miłym w dotyku. Ponadto powinien zapewniać swobodny przepływ powietrza, pozwalając skórze oddychać. To bardzo ważne. Jeżeli tego rodzaju chłonne produkty ograniczają przepływ powietrza, wówczas może dochodzić do powstawania bolesnych podrażnień. Przed zakupem warto wiec upewnić się, że wybrana bielizna ma atesty potwierdzające jej bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here