Lodówka na miarę naszych czasów – co powinna

Nowoczesne sprzęty kuchenne nie tylko ułatwiają życie gospodarza domu i pomagają oszczędzać czas, ale też korzystnie wpływają na komfort przygotowania posiłków, a także zwiększają satysfakcję użytkowników. Wysoka jakość sprzętu kuchennego ma przełożenie na jakość potraw. Tak samo jak w innych dziedzinach życia, tak i w kuchni warto iść z biegiem czasu i zainwestować w sprzęty, które będą bezawaryjnie służyć przez długie lata. Przy szerokim wyborze urządzeń dostępnych obecnie na rynku nikt nie powinien mieć problemu z zakupem idealnego sprzętu, warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Jaka powinna być nowoczesna lodówka?

Nowoczesne rozwiązania dla każdego

Warto zacząć od czynnika, który najbardziej rzuca się w oczy – mowa o designie. Nowoczesne lodówki projektowane są tak, aby można było z łatwością dopasować je do estetyki pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Na rynku dostępne są także propozycje dedykowane konkretnej stylistyce, np. lodówki Smeg, które pasują do kuchni urządzonych w stylu retro. Za najbardziej uniwersalne i eleganckie uznawane są lodówki srebrne i czarne – dawniej popularne białe modele powoli wychodzą z mody, co nie znaczy jednak, że znikają z rynku. Ciekawe propozycje spośród czarnych lodówek to np. Beko MCNA340E20DP czy LG GSX961MTAZ, a wśród srebrnych warto zwrócić uwagę na czterodrzwiowy model Samsung RF56M9540SR albo LG GBF60NSFZB.

Design nie jest jednak najważniejszą cechą lodówki – nowoczesność tego urządzenia polega na przemyślanym doborze funkcji i innowacyjnych rozwiązań, z których korzystać może użytkownik. Model Samsung Family Hub RF56M9540SR został wyposażony w specjalny panel umiejscowiony na drzwiach chłodziarki. Ten gadżet przypomina wbudowany tablet – przy jego pomocy można sterować temperaturą wewnątrz urządzenia, korzystać z kalendarza i zapisywać notatki dla pozostałych domowników, słuchać muzyki lub wyświetlać ulubione zdjęcia. Dzięki możliwości wprowadzenia do urządzenia informacji o terminie przydatności poszczególnych produktów do spożycia przy pomocy modelu RF56M9540SR można z łatwością planować posiłki na kolejne dni, ograniczyć marnowanie żywności i monitorować zawartość lodówki – a to wszystko za pośrednictwem smartfona. Lodówka LG Premium GBF60NSFZ posiada z kolei specjalną technologię NatureFresh, która pozwala na ustawienie niezbędnego – w zależności od rodzaju przechowywanych produktów – poziomu chłodzenia. Nie bez znaczenia jest także sam rodzaj funkcji chłodzenia – przyjmuje się, że najwygodniejszy w użyciu jest pełny No Frost. Lodówki z tym systemem nie wymagają rozmrażania, mogą jednak powodować szybszą utratę struktury np. owoców i warzyw. Z tego powodu, decydując się na pełny No Frost, warto wybrać model z szufladami do przechowywania naszych roślinnych produktów (np. Samsung Family Hub RF56M9540SR lub modele Bosch z systemem VitaFresh). Nowoczesna lodówka to nie tylko zadziwiające, ale przede wszystkim przydatne funkcje.

Lodówka na miarę naszych czasów powinna cechować się także odpowiednią klasą energetyczną. Co to oznacza? Przykładowo, Samsung RF56M9540SR należy do klasy energetycznej A+, a Bosch KGV39VL39 – A++. Oznacza to, że lodówka marki Bosch cechuje się mniejszym w stosunku do modelu Samsung zużyciem energii elektrycznej. Z drugiej strony, im wyższa klasa energetyczna, tym wyższa cena urządzenia, dlatego użytkownik sam powinien ocenić, która opcja jest dla niego najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here