Makijaż oczu na specjalne okazje

Wykonanie makijażu oczu często wymaga niemałej wprawy, ale też wiedzy, jaki kolor będzie pasował do danego odcienia tęczówki. Źle dopasowane barwy mogą zniszczyć nawet najlepiej wykonany make-up. Z tego tekstu dowiesz się, jakie cienie do brązowych oczu będą pasowały najlepiej oraz jak wykonać taki makijaż na specjalną okazję.

Makijaż oczu piwnych krok po kroku

Przyda się żelowa kredka w kolorze srebrnym, paleta kolorów nude w chłodnej tonacji oraz dobry tusz do rzęs. Chcąc wykonać makijaż oczu piwnych krok po kroku, najlepiej zacząć od nałożenia na całą ruchomą powiekę właśnie żelowej srebrnej kredki. Można ją niedbale rozetrzeć palcem, pamiętając o pokryciu także wewnętrznych kącików oczu. Skoro to makijaż na specjalne okazje, można zaszaleć z połyskiem i dołożyć nieco więcej blasku na środku ruchomych powiek za pomocą błyszczącego cienia w kolorze lila róż. Następnie miękkim pędzelkiem rozprowadź nieco ciemniejszy, tym razem już matowy cień w załamaniu ruchomych powiek. Pamiętaj o zblendowaniu cieni. Dzięki temu każdy kolor będzie płynnie przechodził w kolejny i nie będzie wyraźnej granicy między skórą a cieniem. Dolną powiekę podkreśl niewielką ilością kobaltowego cienia. Zewnętrzne kąciki będą dobrze wyglądać w ciemniejszym, granatowym kolorze. Na górną powiekę nałóż także eyeliner. Pamiętaj, by „ogonek” kreski nie wywijał się ku górze, a stanowił przedłużenie dolnej powieki. Na koniec brwi – nie zapominaj o nich, bo to oprawa całej twarzy. Delikatnymi ruchami popraw ich kontur i uzupełnij braki włosków. Usta dopełnią całości – postaw na pomadkę w kolorze chłodnego różu. Okaże się idealnym wykończeniem makijażu.

Jakie cienie do brązowych oczu?

Rodzi się pytanie, jakie kolory będą pasować najlepiej do brązowych tęczówek. Oczywiście neutralne odcienie z palet nude zwykle wyglądają dobrze, ale warto pokusić się o nieco odważniejsze kolory kontrastujące z brązem. Rozważając, jakie cienie do brązowych oczu będą dobrym pomysłem, warto przetestować różne opcje metodą prób i błędów. Zawsze właściwym rozwiązaniem będą chłodne odcienie – granat, fiolet, kobalt, ale też róż. Warto sięgać również po kolory miedzi, srebra i złota. Intrygująco wydobywają one głębię brązowych tęczówek. Co ciekawe, posiadaczki takiego koloru oczu z powodzeniem mogą pozwolić sobie na makijaż z wykorzystaniem czarnej konturówki czy choćby eyelinera. Ten kolor zawsze pasuje do brązowych czy piwnych tęczówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here