Materiał we wzory sposobem na dekorację wnętrza

Proste, jednobarwne mieszkania wymagają odpowiedniej dekoracji. Ciekawy ton nadadzą barwne, wzorzyste materiały we wzory, które mogą stać się podstawą firanek, zasłon czy obrusów. Obecnie można zakupić wiele różnego rodzaju wzorzystych materiałów, które będą stanowić niebanalną dekorację wnętrza.

Kwiaty i esy-floresy

W ostatnich kilku sezonach bardzo popularny jest materiał we wzory kwiatowe. Delikatne, pastelowe kolory kwiatów nadają lekkość wnętrzu i nie przytłaczają go. Niemniej jednak wiele z nas ma swoje ulubione odmiany roślin, którymi chce cieszyć się przez cały rok. Zamiast dekorować dom kwiatami, których ceny poza sezonem są niebotycznie wysokie, z powodzeniem można postawić na różnego rodzaju materiały we wzory kwiatowe dekorując nimi okna lub stół. W przypadku posiadania meblościanki doskonałą ozdobą są również materiałowe serwetki. Dobrą alternatywą dla kwiatów są tak zwane esy-floresy, które przedstawiają abstrakcyjne obrazy. Materiał we wzory wielobarwne doskonale sprawdzi się jako ozdoba nie tylko salonu, ale i przedpokoju czy kuchni w szczególności, gdy nasze wnętrza są jednobarwne i raczej ciemne.

Dekoracje pokoju dziecięcego

Dzieci uwielbiają kolory i bajkowe iluminacje, dlatego do ich pokoju doskonałym wyborem będzie kolorowy materiał we wzory z postaciami z ulubionej bajki. Co prawda w dziecięcych pokojach zwykle nie pozostawia się obrusów czy serwetek dekoracyjnych, jednak materiał może stanowić podstawę do uszycia zasłony lub pieluszki flanelowej, która sprawdzi się nie tylko przy niemowlakach i malutkich dzieciach. Dobrym pomysłem jest również kolorowy kocyk dekoracyjny z lekkiego, barwnego materiału, którym dziecko może przykryć się podczas snu w cieplejszą noc. Dla starszych dzieci, które nie oglądają już bajek, dobrą alternatywą będą nadruki przedstawiające krajobrazy lub miasta. Młodzi ludzie uwielbiają również niestandardowe materiały we wzory, przedstawiające na przykład ich ulubiony zespół muzyczny.

Zdjęcia i wspomnienia

Dobrym pomysłem jest również materiał ze zdjęciem, które uwiecznia rodzinę, jej wspólne momenty i wzajemne relacje. Materiał z tego typu wzorem przygotowywany jest na specjalne zamówienie i może stanowić podstawę na przykład poszewki na poduszkę dekoracyjną. Taka poduszka będzie doskonałym i niebanalnym prezentem dla bliskiej osoby. Zamiast obdarowywać ją kubkiem ze zdjęciem, można z powodzeniem zdecydować się na innego rodzaju prezent, który także będzie przedstawiał ulubione zdjęcie bliskiej nam osoby. Materiał we wzory tego rodzaju może być wykorzystywany również do uszycia koszulki czy pamiątkowej bluzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here